Katarzia: Přijde mi zbytečné mít celý měsíc auto zaparkované na chodníku

9.8.2017

Slovenská zpěvačka Katarzia je vášnivou řidičkou. Na HoppyGo si půjčuje dodávku, kterou pak vozí svoji kapelu po koncertech. „Jsem zachráněná na celé léto,“ zářila během našeho rozhovoru. Když si chtěla vyzkoušet našeho brouka Huga, řekli jsme si, že u toho musíme být taky a udělat aspoň pár fotek. Posuďte sami, že to stálo za to.

Jak ses vlastně dozvěděla o službě HoppyGo?

Jednak jsem viděla všude na internetu reklamy. Potom jsem taky mluvila s kamarádem Lukášem Otevřelem, který má u vás své elektrické BMW. Taky můj další kamarád Ondřej Kobza vás podporuje, všichni o vás mluví (smích). Tak jsem si zjistila, co je to carsharing. A nadchlo mě to. Už dřív jsem totiž přemýšlela nad tím, že je v Praze strašně moc aut a že by bylo super, kdyby byla víc využívaná. Mám pocit, že všechna ta auta jsou pořád na parkovišti. Moje taky.


HoppyGo blog Katarzia řidič

Takže ses do toho rozhodla jít taky?

Když jezdím na koncerty, potřebuju tam dopravit kapelu. Takže jsem začala hledat dodávky a byla jsem šťastná, když jsem jich na HoppyGo několik našla. Tím pádem jsem na léto zachráněná.

Jak bys to řešila, kdyby to nešlo takhle?

Někdy jezdíme dvěma auty. Nebo prostě musím nějakou dodávku sehnat. Většinou nás jezdí pět nebo šest. Někdy i sedm, protože se vždycky snažím někoho uprosit, aby řídil. Dost často ale řídím já, bubeník Oliver nebo kytarista Vladko. Jenže teď jsem zjistila, že umí dobře řídit i klavírista Bert a basák Lukáš, takže se odteď budeme pěkně střídat.Takže ty jsi v řízení dodávek kovaná?

Ano, protože na jaře jsem měla jednu půjčenou od Citröenu, a to jsme odřídili s Oliverom a Vladkom celé Československo. První hodinu jsem se bála, ale pak jsem zjistila, že je to totéž, co osobní auto, jen trošku širší (smích).

A jak se ti řídil náš brouk?

Brouk byl romantický. Chtěla jsem na něj balit kluky a skoro to i vyšlo. Hlavně důchodci se chytali (smích). Všem doporučuju si to vyzkoušet. Hlavně holkám, aby se toho nebály, protože je to zábava. Není to vůbec těžké, dá se to hned pochopit. Není čeho se bát.


HoppyGo blog Katarzia brouk

Neuvažovala jsi o tom, že si koupíš vlastní dodávku?

To by pro mě bylo velmi nevýhodné, protože ji potřebuju tak čtyřikrát až pětkrát do měsíce. Nebo někdy osmkrát a někdy zas ani jednou. Taky na to nemám peníze, stojí skoro jako malý byt! A platit měsíčně například leasing by se mi taky nevyplatilo. Mít ji pak celý zbytek měsíce zaparkovanou někde na chodníku mi přijde zbytečné. Navíc nemám v Praze trvalé bydliště, tím pádem tu nemám kde parkovat, protože bydlím na modré zóně. To, že si můžu půjčit auto na HoppyGo, mi hrozně vyhovuje. Když potřebuju, tak ho mám.

Když jezdíš takhle po festivalech, jaký je tvůj nejoblíbenější?

Colours of Ostrava, Pohoda Festival a Grape. Mám moc ráda i Besedu u Bigbítu, kde jsme byli v pátek. Teď je toho hodně.


V Praze bydlíš už dva roky. Jak se ti tu líbí?

Jsem původem z Nitry, ale studovala jsem sedm let v Bratislavě a pak jsem přišla do Prahy. Mám tu kapelu a vůbec se tu cítím o hodně svobodnější. Praha je víc anonymní a zároveň taková Mekka umělců, cítím se tu jako mezi svými. Na Slovensku mám pocit, že když je někdo umělec, lidé se na něj dívají přes prsty. Kultura je tu o trochu dál. I myšlení. Každý se snaží být nejlepší v tom, co dělá, a všichni se tak navzájem ovlivňují a posunují. I na Slovensku se věci mění a zlepšují, Prahu mám ale pořád nějak radši. To, že se můžu jít večer například projít na Malou Stranu, je pro mě hodně inspirativní. Ale klíčoví jsou asi lidé, kteří to prostředí tvoří.

Cookies