Martin Belan: Od výpůjčky brouka k HoppyGo běžeckému týmu.

26.5.2017

Nadšený běžec a kapitán štafetového týmu pracuje v Creative Docku, firmě, ve které vznikla služba HoppyGo. Jako správný digitální marketér rád využívá “chytrých” služeb, a proto ho možnost půjčit si auto prostřednictvím aplikace nenechala chladným. Obzvlášť v rámci příprav na závod, kdy se hodí každá minuta...


Při jaké příležitosti sis půjčil auto přes HoppyGo?

Já tedy auto mám, ale parkuju asi hodinu od svého pracoviště a potřeboval jsem si něco vyřídit právě z práce. Konkrétně jsem potřeboval vyzvednout od sponzora boty na Vltava Run. Ten nám zabezpečil testovací páry pro všechny členy týmu. A sídlí v Uhříněvsi. Takže abych ušetřil čas, půjčil jsem si auto a jel jsem je tam přes oběd vyzvednout. To byla moje první výpůjčka.


A jaká byla další?

Znova se točila kolem příprav na Vltava Run. Potřebovali jsme na něj karavan a půjčovna je pro změnu v Letňanech. Takže jsme ho tam kvůli časové úspoře zase jeli vyzvednout autem půjčeným na HoppyGo. Byli jsme dva řidiči, jeden přeskočil do karavanu, druhý vrátil půjčené auto a pak už jsme po okruhu frčeli rovnou do Zadova, kde se startovalo.


Na co jste potřebovali karavan? Na běžecký závod?

No, tam se sice běhá, ale člověk dost ocení, když si může po běhu sednout a odpočinout si (smích). Tým je totiž dvanáct lidí, tudíž vždycky potřebujeme dvě šestimístná auta, aby se ti lidé mohli přesouvat z odevzdávky na odevzdávku. A když člověk doběhne, může se v něm osprchovat a převléknout, má dost prostoru na to, aby se postavil, a taky si tam může lehnout a odpočinout. Vltava Run se totiž běží nonstop a člověk má tak dvě až tři hodiny na spánek. A když si může lehnout do něčeho měkkého jinde než ve sportovní hale, je to super. Takže na to je dobrý karavan.Kdo to vlastně je, ten „náš tým“?

To je tým, který jsem poslepoval z víceméně úplně neznámých lidí, protože nikdo z mých běžeckých kamarádů zrovna neměl čas. A já jsem na Vltava Run, což je štafeta, hrozně moc chtěl. Takže jsem dal dohromady lidi z Brna, Pardubic, Bratislavy, Písku, Nitry… Ze všech konců obou dvou republik. A sešli jsme se vlastně až v Zadově na startu.


HoppyGo blog Vltava Run tým

Jak bys zhodnotil svoji uživatelskou zkušenost s HoppyGo?

Moc dobře. Auto jsem přebral opravdu rychle, udělal pár fotek, a velmi rychle jsem ho i vrátil. Dobrá domluva, velká spokojenost. Alternativa, že bych se na to místo nechal dovézt taxíkem, by mě vyšla tak 4x dráž. Buď bych musel platit čekání, nebo si ho volat znovu. Rozhodně by to nebylo levné.


HoppyGo blog Vltava Run brouk

Je něco, co bys službě vytkl?

Není toho moc. Možná jen to, že jsem udělal takovou chybu. Přepsal jsem se u stavu tachometru při vracení a tím jsem, podle aplikace, "překročil" denní nájezd. Vyšla z toho částka, za kterou bych si mohl koupit vlastní auto :) V HoppyGo transakci jednoduše stornovali a naštěstí neproběhla, takže se nakonec nic nestalo. Proto bych doporučil zavést nějaký nástroj kontroly toho, co jste do aplikace zadali. Nějaké pop-up okno na odkliknutí pro dvojitou kontrolu.


Jaké auto sis půjčil?

Volkswagen Beatle z roku 1982. Byl to super zážitek. Maličké autíčko, které strašně hučí, nemá posilovač řízení, musí se tři minuty žhavit, aby vůbec mohlo odjet. Na to jsem si musel trochu zvykat. Ale jízda byla super. Fakt pecka. Budíte strašně moc pozornosti, děti na vás mávají. Pustil jsem si Johnyho Cashe a hrozně jsem si to užíval. Byl jsem malý a drzý (smích). Zatím jsem si ho půjčil čtyřikrát.HoppyGo blog brouk

A půjčíš si ho ještě?

Určitě na nějaké rande. To nemusíte ani chodit do kina. Jak jezdí po Praze takové ty vyhlídkové jízdy ve starých autech, tak tohle je ještě o něco lepší. Protože řídíte sám.


Doneslo se ke mně, že by HoppyGo mělo sponzorovat vaše další běhy… To jsi zorganizoval ty?

To vzniklo tak nějak přirozeně. Já jsem měl ten nápad v hlavě, pak jsem o tom mluvil s lidmi z HoppyGo a nějak se to chytlo. S každou štafetou si týmy musí půjčovat auta a skoro nikdo nemá šestimístné auto. Takže je půjčování téměř nutností, to je první věc. Druhá věc je, že se takových běhů účastní hrozná spousta lidí. Na Vltava Runu bylo 300 týmů po dvanácti lidech a běží se to přes půl republiky, takže sponzoři jsou hodně vidět.


A kdy vás uvidíme běžet s Hoppy logem?

Vypukne to v půlce července na Biatec Runu, což se běží z Moravy do Prahy. Na Slovensku ještě organizují štafetu z Nízkých Tater k Dunaji.


HoppyGo blog Vltava Run závod

Kolik kilometrů běží jeden účastník štafety?

Tak okolo 30. Trasa je rozdělena na tři úseky, takže běží třikrát 10 km po zhruba sedmi až osmi hodinách. Zbytek týmu jede autem. Na každé předávce jeden běžec naskočí a druhý vyskočí. Běží se to ve dne v noci, nonstop.


Jak ses k běhání vůbec dostal?

Mě to bavilo od malička, ale vážněji jsem to začal brát, když se na běhání začali dávat lidi kolem mě, kamarádi, známí a tak. Baví mě být s těmi lidmi, potkávat se, zažívat tu atmosféru, organizaci. Vyhrávání není prioritou. Ale jsem hrdý na to, že jsem minulý rok uběhl svůj první maraton. Že jsem to vůbec zvládl. Tento rok jsem uběhl 53 kilometrů v horském běhu, kde už vůbec nejde o nějaké časy, ale spíš o to, aby to člověk přežil. Dlouhé běhání je pro mě forma meditace a debordelizace hlavy.

Cookies