Vladislav Vodička: Auto je pro mě dělník, který má pracovat

29.11.2017

Je tak trochu Ferda Mravenec pro 21. století. On a jeho dvě dodávky vás přestěhují, pomohou s rekonstrukcí domu či bytu a zastanou spousty dalších prací. Když jsme s ním přijeli udělat rozhovor, odložil vrtačku, dal si sprchu a během deseti minut byl k dispozici. Žádný problém. Se stejným přístupem půjčuje své dodávky lidem na HoppyGo.


Jak jste se dozvěděl o službě HoppyGo? A čím vás zaujala?

Měl jsem nevyužitou dodávku, a tak jsem hledal na internetu, co by tak mohla dělat. Hledal jsem pro ni nějakou „práci“. Až jsem narazil na HoppyGo. Nechal jsem jim svůj telefon a typ auta a čekal, s čím se mi ozvou.


Jak dlouho?

Asi týden. Domluvili jsme si schůzku, kam jsem dorazil i s dodávkou, malým i velkým techničákem, popovídali jsme si. Lidi z HoppyGo auto nafotili, nahráli do aplikace a bylo to.Zájem byl? Lidi si ji začali okamžitě půjčovat?

Úplně hned ne, protože to bylo úplně na začátku služby, aplikace byla nová, moc se o ní ještě nevědělo, ale řekněme tak do měsíce přišla první objednávka. Teď už je zájem úplně někde jinde, HoppyGo se opravdu snaží a je to vidět. Řekl bych, že teď mi přináší velice příjemný přivýdělek. Vylepšili aplikaci a pořád vylepšují, dokonce i mě se ptali, co by měli zlepšit, protože jsem u nich od začátku, moje dodávka byla v aplikaci snad úplně první, tak se se mnou radili, co a jak…


HoppyGo blog Vladislav dodávka

A dali na vás?

Jo (smích)… I když jsem jim třeba zavolal a řekl jim, hele, nejde mi tohle a tamto, tak na tom okamžitě s ajťákama začali pracovat a dali to dohromady. Za to rozhodně palce nahoru.


Teď už ale máte, pokud vím, v aplikaci dodávky dvě…

Tu jsem si pořídil, protože jsem se stal OSVČ, dělám různé rekonstrukce, montáže, stěhování, vyklízení domů. No a když mi jedna dodávka vypadne a je týden v opravě, tak abych to nemusel vozit osobákem, pořídil jsem si ještě jednu. No a někdy, když mám nějakou větší zakázku, tak mám i šoféra a využiju obě dvě. A o víkendech, když mám volno, můžu obě ty dodávky přes HoppyGo někomu půjčit.


Co jste dělal, než jste začal podnikat?

Byl jsem zaměstnaný jako řezník, a když jsem si pořídil živnost, tak mi HoppyGo hodně pomohlo. Na začátku, když nebyly kšefty, nebo i teď, když zrovna nemám práci, je nějaký příjem z půjčování dodávek dost příjemný.


Existuje ještě v tuto chvíli něco, co byste na aplikaci, popř. službě jako takové zlepšil?

V aplikaci možná jen nějaké drobnosti, ale teď mě nic zásadního nenapadá. Hodně toho už vychytali. Třeba dřív nebylo možné poptávajícímu zavolat dřív, než jste tu poptávku potvrdili. A mně se stalo, že jsem poptávku potvrdit nemohl, ale za dvě hodiny už bych jim auto půjčit mohl, ale neměl jsem, jak bych jim to sdělil. To už Hoppy upravilo a telefon tam vidíte hned, můžete se domluvit a všechno je jednodušší.


Nebojíte se půjčovat auta cizím lidem?

Já jsem nekupoval nová auta, vozím v nich materiál a tak, takže strach, že by se nějak zašpinilo nebo poškrábalo, fakt nemám. Beru je jako věci, pracanty, nic na parádu. Starám se o pravidelný servis, přezouvám je, udržuju je v kondici. Ale beru to tak, že je to prostě dělník, který má pracovat. Kdybych chtěl auto na parádu, pořídil bych si kabriolet nebo nějaký sporťák.


Takže vám jde čistě o využití, nebo se vám líbí i filozofie sdílení?

Jednak mi jde o to využití a zajímavé je i to, že si ta auta často půjčují mladí lidé. Třeba na stěhování, tedy na to, co dělám i já. Takže tomu fandím. Líbí se mi i to, že poznáte lidi, na které byste normálně nenarazili, a můžete v praxi vidět, že to není žádná zkažená mládež. Nejčastěji půjčuju lidem v rozmezí cca 25–30 let. Padesátník se objeví málokdy.


Měl jste někdy s někým ohledně půjčování nějaký problém?

Vyloženě problém ani ne, jen jednou jsem řešil, že ten člověk odmítal natankovat. Ať si to prý udělám sám, že mi dá peníze. A nebyla s ním řeč. Tak jsem si ty peníze vzal a hned jsem volal na HoppyGo a řekl jsem jim, že ten pán mi dal dvě stovky a tankování stálo tři. A HoppyGo si to s ním vyřídilo nějak samo. Nějak mu ten rozdíl vyúčtovali či strhli. Prostě toho majitele zaštítí a o problémy se starají sami, i kdyby to ve finále měli zaplatit sami. Majitel se opravdu nemá čeho bát. Svoje peníze dostane.


Dá se tedy říct, že jste na 100 % spokojený?

Ano.


Uvažoval jste třeba i o tom, že byste si přes HoppyGo auto půjčil?

To by bylo zajímavé, když bych si chtěl pořídit nějaké auto. To bych si ho nejspíš nejdřív na HoppyGo půjčil a vyzkoušel si, jak se s ním jezdí. Popř. když bych svoje auto neměl nebo ho měl v servisu a potřeboval bych někam jet, pak bych určitě volil HoppyGo. Dá se tam vybrat v širokých cenových relacích.


Cookies