Silvestr 2017 na cestách. Level komfortu 2

6.2.2018

1 půjčené auto, 3 státy, 4 dobrodruzi a 4195 kilometrů. Pojeďte s námi!


Jak jste slavili silvestr vy? Byla místem vašich novoročních oslav malebná chaloupka v údolí zasněžených hor, nebo pulzující město? My jsme zvolili pláž u Atlantského oceánu!


Jsme parta lidí, která touží po dobrodružství s mottem „i cesta může být cíl“. Proto jsme se rozhodli už 3 dny po Vánocích vyrazit a společně strávit 7 dní na cestě přes Česko, Německo, Francii a Španělsko.


HoppyGo blog Silvestr 2017

Do Španělska letadlem? Ne

Plánujete podobný výlet a váháte, jestli letět, nebo cestovat po zemi? Vyberte si auto, a budete mít jistotu, že se během cesty všichni opravdu dobře poznáte, společně uzrajete jako víno a na konci vás čeká vyvážená, kultivovaná chuť, která vás už ničím nepříjemným nepřekvapí.


HoppyGo blog Silvestr 2017

Auto z půjčovny je drahé a má příliš omezení. To nechceš

Ani my jsme tohle nechtěli. Vzhledem k tomu, že jsme měli jen ty nejlepší zkušenosti jak se servisem, tak s podmínkami půjčení auta, zvolili jsme bez zaváhání službu HoppyGo. Jako její zákazníci totiž víme, že limit 300 km na 1 kalendářní den a příjemné 4 Kč/km nad limit se ve 4 lidech prostě vyplatí. Navíc jsme neskládali žádný depozit, zaplatili jsme za výpůjčku a platba za nadlimitní kilometry se nám na konci výpůjčky automaticky strhla z účtu.


Obývák na kolech

U HoppyGo si pravidelně půjčuji Toyotu Camry na LPG alias „Kojotu“, kterou mám už velmi dobře prověřenou. Je to dost prostorné auto pro 4 kousky lidí po 150–190 centimetrech výšky, a dokonce i pro jejich kufry! A to rozhodlo! A taky si každý z nás chtěl přivézt domů pár litrů portského, španělské olivy a francouzské sýry, šunky a paštiky.


HoppyGo blog Silvestr 2017

„Kojota“ je skvělý kousek, má za 18 let najeto už skoro 400 000 km. Ale protože je to toyota, je to držák a s přehledem dala dalších 4195 km bez poruchy, s jediným dolitím motorového oleje a jednou lahví vody do ostřikovačů! A o tom, jak je sympatická v očích kolemjedoucích lidí, ani nemluvě. Americký styl podtrhuje japonský základ. Je jako parfém, který toužíte nosit od rána do včera.


Zacházet s pistolí jako opravdový kovboj

Jezdit na LPG znamená, že se naučíte používat různé druhy tankovacích pistolí a poznáte spoustu nových lidí, kteří vám po 5 minutách vašeho boje ukážou tu správnou techniku. A takové lidi je dobré kolem sebe mít. My jsme tankovali zhruba každých 500 km.


HoppyGo blog Silvestr 2017

Máte v autě povinnou výbavu? Pokud projíždíte jen Českem, pravděpodobně ji nebudete ani kontrolovat a tak nějak s ní počítáte. V Německu už je to ale o pořádnou pokutu. Proto jsme před cestou vše zkontrolovali a přikoupili jen reflexní vesty pro celou posádku. Naštěstí jsme nic z toho nepotřebovali.


Autem všude tam, kam to jinak nejde

Cestovat autem má jednu obrovskou výhodu. Můžete svůj plán jakkoliv měnit a přizpůsobit. Naše cesta začala v Praze a další zastávkou bylo krásné Bordeaux, kde jsme strávili jednu noc. Zatímco naše auto na černo parkovalo opodál, plánovali jsme další úsek cesty.
Měli jsme namířeno k úchvatným písečným dunám na jihu Francie Dune du Pilat s výhledem do hlubokých lesů na jedné straně a do nekonečného Atlantského oceánu na straně druhé. Vítr byl tak silný, že nás div neodvál, ale my jsme si pohyb po tolika hodinách jízdy užívali.


HoppyGo blog Silvestr 2017

Surfování v prosinci, mimořádný zážitek...

... to opravdu byl. Surfy jsme totiž nakonec vůbec nesehnali! Vlastně sehnali – ale jen jeden. Kolem silvestra měly všechny půjčovny zavřeno, a tak nám nezbývalo než popojet za dobrodružstvím jinam.


HoppyGo blog Silvestr 2017

Vydali jsme se tedy na sever Španělska za 18 stupni, slunečnými plážemi a překrásnými výhledy. Vyšlápli jsme si i na libovou pevnost Gaztelugatxe, která si zahrála i ve Hře o trůny.


Pro změnu v San Sebastianu, stylovém baskickém přístavu, si můžete nahnat adrenalin na zdánlivě nevinné horské dráze na nejvyšším místním kopci – za investici 2,50 eura do jízdy, která trvá minutu, zažijete prudké zvýšení tlaku, zježené vlasy, euforické stavy radosti smíchané s obřím strachem. A na to jen tak nezapomenete!


HoppyGo blog Silvestr 2017

Silvestr v Hossegoru, vichřice a odpalovaní raket

V surfařském ráji, francouzském Hossegoru, se rozhodně zastavte v luxusní restauraci Belharra Café. Je přímo na pláži a za hříšný peníz tam zažijete gurmánský orgasmus. A jestli neumíte správně jíst mořské plody, tak i posměch ostatních hostů. Na což taky jen tak nezapomenete.


Vichřice, která se Hossegorem prohnala v noci na prvního ledna, nás trochu překvapila. Nicméně to pánské části výpravy nezabránilo v tom, aby odpálili několik raket do tmavých mraků a rozsvítili tak část pobřeží.


HoppyGo blog Silvestr 2017

Kocovina a 12 hodin řízení

Po silvestru nás čekala už jen dlouhá cesta domů. Podle plánu jsme v posledním supermarketu zaplnili kufr místním jídlem a pitím a práskli do 131 koní pod kapotou.


Po 20 hodinách při střídání 3 řidičů jsme brzy ráno dojeli do Prahy. Unavení, ale šťastní a naplnění zážitky.


Důvodem, proč jsme to vše podnikli, bylo prožít sedm dní naplno. A díky autu, které s námi sdílel jeho majitel přes HoppyGo, se to stalo skutečností. Děkujeme jemu i celému týmu HoppyGo!


HoppyGo blog Silvestr 2017

Pár technických věcí

Výpůjčka nás na 7 dní stála jenom 2394 Kč, prodloužení o 9 hodin 262 Kč a nadlimitní kilometry nás přišly na 8380 Kč. Ve 4 lidech tedy půjčení auta na 7 dní stálo každého jen 2759 Kč.


Celý výlet včetně paliva, mýta, jídla, všech atrakcí a ubytování pak každého vyšel na příjemných 6000 Kč. To je super cena za takovou spoustu kilometrů a skvělých nových zážitků, nemyslíte? :)


HoppyGo blog Silvestr 2017
Cookies